Liturgiczna Służba Ołtarza - Strzybnica

Podczas dwu miesięcznej przerwy, bez strony internetowej, ominęło nas kilka informacji i wydarzeń. Bez wątpienia najważniejszym z nich jest Mistrzostwo Diecezji Gliwickiej w kategorii młodszej.

Nasi młodzieżowcy już w dekanacie pokazali, że tkwi w nich wielki potencjał, na własnym podwórku bowiem nie stracili ani jednej bramki, a sami w każdym meczu rozwiązywali worek z bramkami, czym nie dali złudzeń kto rządzi w dekanacie.

Po niezbyt wymagających rozgrywkach dekanalnych przyszedł czas na rozgrywki diecezjalne. Rywale byli dla nas jedną wielką niewiadomą, co jednak nie stanowiło problemu dla naszych graczy i wygrywając 2:1 (Tarnowskie G., św. Józefa), 2:0 (Miasteczko Śl) i 2:0 (Zabrze, św. Józefa), udowodniliśmy, iż w tym roku to nam należy się miejsce w finale.

Ekipa w pełni skoncentrowana 1 kwietnia wybrała się na finałowe rozgrywki, w których rozegraliśmy jeden półfinał (Zabrze-Grzybowice 1:0), po którym został nam już tylko jeden, ten najważniejszy finał, w którym nie zostawiliśmy choć cienia szans rywalom z Bytomia-Szombierek, których rozgromiliśmy 4:0.

Podsumowując, cała nasza drużyna zagrała na wysokim, równym poziomie oraz stanowiliśmy zgrany zespół. Chłopakom jeszcze raz gratulujemy. Warto również przypomnieć, że 1. i 2. maja powalczymy na Mistrzostwach Polski w Częstochowie, naszej ekipie życzymy powodzenia, zaś wszystkich zapraszamy do kibicowania.