Liturgiczna Służba Ołtarza - Strzybnica

Oazowicze i członkowie Domowego Kościoła spotkali się na powakacyjnym dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
W sobotnie popołudnie kościół NSPJ i MB Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy zapełnił się młodzieżą oraz rodzinami związanymi w Ruchem Światło-Życie.
Spotkanie było okazją do podsumowania wakacyjnych rekolekcji, a także przekazania posługi pary rejonowej i przyjęcia nowych członków do wspólnoty Domowego Kościoła. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Iwanecki, a koncelebrowali ją kapłani moderujący Oazę w diecezji gliwickiej.
W homilii, odwołując się do wojennych tragedii, biskup zachęcał, by każdy człowiek wykorzystywał czas, który otrzymał, na propagowanie cywilizacji życia, miłości i dobra, a nie cywilizacji śmierci, nienawiści i zła.
– To jest nasze posłanie. (…) My też jesteśmy powołani, aby temu światu nieść miłość – podkreślił, stawiając za przykład Apostołów i młody Kościół.
Przed końcowym błogosławieństwem bp Iwanecki pozdrowił parafian ze Strzybnicy, z którymi współpracował, kiedy w pierwszej połowie lat 90. był wikarym w tej parafii. Następnie, mówiąc o Matce Najświętszej, która jest patronką Ruchu Światło-Życie, zaznaczył „patron nie jest tylko po to, żeby go chwalić, ale też po to, by go naśladować”. Prosił też zgromadzonych wiernych, by od wewnątrz odnawiali Kościół.
– Jak to zrobić? Obecność Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej poprzedza w tajemnicach światła głoszenie Królestwa Bożego. Więc najpierw trzeba być człowiekiem, budować relacje, wejść między ludzi, zaprzyjaźnić się z nimi, potańczyć razem, a potem głosić im Królestwo Boże – wskazywał biskup.
Po Mszy wszyscy spotkali się w ogrodzie parafialnym na agapie, tam był też czas na świadectwa.