Liturgiczna Służba Ołtarza - Strzybnica

1. Rozpiski służb w nadchodzącym tygodniu są dostępne w gablotce i na stronie strzybnica.pl/ministranci (zakładka Triduum Paschalne). Przed służbą pojawiamy się w zakrystii najpóźniej pół godziny wcześniej.

2. Pamiętamy o próbach! Ich daty i godziny są na rozpiskach.

3. Na Mszach Niedzieli Palmowej czytana jest Męka Pańska z podziałem na rolę. Po aklamacji kantor przenosi lekcjonarz na ołtarz i wystawia mikrofon. Ewangelista czyta z ambony. Inni i Tłum obok ołtarza (patrząc na kościół – z lewej strony ołtarza) z mikrofonu bezprzewodowego. W zakrystii są przygotowane specjalne księgi. Ważne, aby mikrofon bezprzewodowy mieć w miarę blisko ust, żeby wyraźnie było słychać.

4. Wkrótce pojawi się rozpiska naszego czuwania przy Bożym Grobie. Ubieramy przy tym stroje koloru czerwonego.

5. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą o 9:00 tzw. ciemne jutrznie. Zapraszamy do służby.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę potrzebne są na 12:00 osoby do kołatania. Ci, którzy się zgłosili, i ci, którzy się jeszcze zgłoszą: przychodzicie przez kościół do zakrystii 10/15 minut przed. Ubieracie się w stroje koloru czerwonego i o 12:00 wychodzicie i kołaczecie wokół kościoła (robiąc 2/3 kółka)

. 7. W Wielki Piątek o godzinie 15:00 odbędzie się ostatnia Droga Krzyżowa. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się w nią.

8. ALBY bierzemy DO PRANIA przed Triduum! Koniecznie!

9. Stroje ministrantów młodszych są już wyprane – zadbajmy o nie tak, żeby Siostra Ola była z nas dumna! ?

10. Dbamy o swoje maski – powinny być białe i czyste. W zakrystii jest dla ministrantów 150 białych, nowych masek. Można brać, żebyśmy podczas Triduum mieli ładną kompozycję maseczkową

11. Co do masek: parafianie nam zwracają uwagę, że (szczególnie gdy stoicie z pateną) nie wszyscy macie maski na ustach i nosie. Pamiętajcie Panowie proszę, żeby nosić je „poprawnie”. Wiem, że to nie do końca komfortowe, ale musimy to jakoś przetrwać…

12. Ciekawy jestem kto przeczyta całość. Jeżeli dotarłeś, drogi Czytelniku ogłoszeń ministranckich, do tego momentu, i planujesz przeczytać ostatnie punkty, to wyślij sms pod nr 798846758. W jej treści napisz wynik równania: w + 2 x 2 = ? w = Twój rok urodzenia Każdy, kto udzieli poprawnej odpowiedzi, lub przynajmniej się postara, dostanie małą nagrodę specjalną.

13. MOBILIZACJA. Stało się powoli normą, że ktoś nie idzie na swoją służbę i nie dba o wcześniejszą zamianę. Tak nie może być, Panowie.

14. Dziękuję Wam za wszystko, co robicie. Chwała Panu Bogu, niech On Wam błogosławi + ks. Paweł