Liturgiczna Służba Ołtarza - Strzybnica

Czas wakacji i błogiej laby niestety minął.. po wyjazdach, urlopach, wycieczkach, OND oraz ODB pozostały już tylko miłe wspomnienia i pamięć tych wszystkich wspaniałych chwil spędzonych z rodzicami, kolegami, koleżankami oraz animatorami. Wraz z upływem sierpnia, pora spakować książki, zeszyty oraz piórnik do plecaka i wyruszyć w nowy rok szkolny, a wraz z nim i rok formacyjny i właśnie z tej też okazji pora napisać kilka bardzo cennych informacji, zapraszamy do lektury!

Nowy rok formacyjny został zainaugurowany ubiegłą sobotnią zbiórką, dobrze wiem, że sporo osób było wtedy jeszcze w rozjazdach, dlatego na najbliższą zbiórkę (07.09.) o godzinie 8:30 zapraszamy już wszystkich ministrantów oraz chętnych kandydatów do bycia ministrantem.
Również w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z rodzicami (szczegóły w otrzymanym zaproszeniu).

Na zbliżający rok formacyjny kadra animatorska nie uległa zmianie, a więc animatorami w tym roku będą: Filip Hilgner (grupa I), Bartosz Maradziński (grupa II), Szymon Kupiecki (grupa III), Wojtek Kandziora (grupa IV), Maciej Przybylok (grupa V) oraz Sebastian Rode (grupa VI).
Oczywiście animatorom pomagać będą grupowi, w których doszło do małych zmian, a będą nimi: Stanisław Szady (przejście z grupy V do I), Maciej Jochemczyk (nowy grupowy grupy II), Kamil Rode (przejście z grupy II do III), Mateusz Bagiński (powrót do pełnionej funkcji po półrocznej przerwie w grupie IV), Mikołaj Grocholewski (nowy grupowy grupy V) oraz Krystian Łysik (przejście z grupy I do VI)

Zgodnie z corocznym zwyczajem nastąpiło mieszanie grup, aktualne grupy można przeczytać w zakładce „Grupy”, po rozwinięciu panelu należy kliknąć w odpowiedni numer grupy.

W rozpoczynającym roku formacyjnym naszą gazetką w zakrystii nadal w poszczególnych miesiącach zajmować się będą wyznaczone grupy.

Na naszych cotygodniowych zbiórkach w soboty dojedzie do małej zmiany, począwszy od najbliższej zbiórki (07.09.) w salce będziemy siadać grupami wraz ze swoimi animatorami i grupowymi. Prosimy także, o zabieranie notesiku oraz czegoś do pisania, od tego roku na zbiórkach obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych, tabletów itp.

W nowym roku zostaną wprowadzone „Rządy grup”, oraz planowany jest weekendowy wyjazd w październiku. Więcej szczegółów na zbiórce oraz spotkaniu z rodzicami.

Jako, że rok formacyjny to i spotkanie formacyjne, ich podział wraz z prowadzącymi wygląda następująco:
Kandydaci – F.Hilgner
Młodsi 1 (5 i 6 klasa) – M.Przybylok, B.Maradziński
Młodsi 2 (7 i 8 klasa) – S.Rode, S.Kupiecki
Starsi (szkoła średnia i starsi oraz grupowi) – R.Knop, W.Kandziora

To tyle z garści najważniejszych informacji, kolejne na zbiórkach oraz kolejnych wpisach internetowych.

A na ten rok, życzymy wszystkim samych sukcesów oraz owocnej służby! Króluj nam Chryste!